W poniedziałek będzie upalnie oraz przejdą burze! – Prognoza na 27 czerwca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie bardzo ciepłe oraz upalne i dość wilgotne powietrze z południa i południowego zachodu Europy. Ponadto pojawią się korzystne warunki do rozwoju burz oraz między innymi pogodę nad morzem i w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad morzem również występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą częściowo na zachodzie i południowym zachodzie Polski przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz niewykluczone burze z opadami gradu. Na pozostałym obszarze kraju oraz nad morzem i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będzie upalnie oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy oraz też na zachodzie i wschodzie kraju będą mogły pojawić się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone burze z opadami gradu. Na pozostałym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem początkowo do wieczora powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +28°C do nawet +35°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.