W poniedziałek na Pomorzu będzie upalnie i burzowo! – Prognoza na 27 czerwca

Na początku nowego tygodnia nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół dość wilgotne powietrze z południa i południowego zachodu Europy. Dodatkowo pojawią się korzystne warunki do rozwoju burz oraz między innymi pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku będzie ciepło oraz początkowo bez opadów i burz. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do nawet +20°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać i spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i nad morzem nadal będzie upalnie oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które nad samym morzem i w zachodniej części województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze, którym towarzyszyć będą opady gradu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +30°C do +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.