We wtorek na Pomorzu wyjdzie zza chmur słońce i zagrzmi! – Prognoza na 31 maja

W ostatni dzień majowego miesiąca pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto nad obszar północnej części Polski nadal w najbliższych godzinach napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w ostatni dzień majowego miesiąca a dokładnie we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym dzięki wyżowej pogodzie pojawi się w wielu miejscach i nad morzem umiarkowane zachmurzenie, które przelotnie może przynosić ze sobą opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo dość stabilne oraz w południe na poziomie morza 1016 hPa.

Comments are closed.