We wtorek możliwe są burze i przejaśnienia! – Prognoza 31 maja

W ostatni dzień majowego miesiąca nad obszar Polski i Bałtyk nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu oraz mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo mogą występować sporadycznie i na ogół lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południowym zachodzie i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać i zacznie pomału rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z opadami gradu i kupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16 nad morzem i częściowo na Pomorzu do nawet +18°C/+22°C termometry pokażą w górach i na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz zacznie pomału też spadać i w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.