W środę na Pomorzu pogoda zachęci do spacerów! – Prognoza na 18 maja

W kolejnych godzinach nad obszar północnej części Polski i nad Bałtyk nadal napływać będzie zimne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek w ciągu nocy i środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi do wieczora utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć i zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.