We wtorek będzie ciepło i możliwe są słabe burze! – Prognoza na 17 maja

W najbliższych godzinach do Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy. Dodatkowo pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami całkowite a także umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie nocą i nad ranem przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżne możliwe będą w górach oraz częściowo na zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C/+6°C na północnym wschodzie oraz nad morzem na północy i w Centrum Polski do nawet +8°C/+13°C termometry pokażą w górach i na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym na dużym obszarze kraju oraz w górach i na wybrzeżu nadal występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, której jedynie częściowo na zachodzie w górach na południu i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie się wahać i pomału rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.