Weekend przyniesie miejscami burze i przejaśnienia! – Prognoza od 14 do 15 maja

Do końca weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który nieco zachęci do wypoczynku na świeżym powietrzu. Ponadto możliwe będą niezbyt liczne burze oraz większe chwile ze słońcem, któremu towarzyszyć będzie między innymi silny wiatr. W zamian tego w weekend do Polski cały czas napływać będzie nocą i w ciągu dnia chłodne oraz ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Podkarpaciu i wschodzie Polski przyniesie przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone miejscami gwałtowne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem oraz częściowo na Pomorzu w górach a także częściowo w zachodniej i południowej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do nawet +22°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne i na stałym poziomie oraz w południe na Warszawskich barometrach wskaże 1016 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów i burz. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej możliwe będą częściowo na północnym wschodzie i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do nawet +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać i lekko również wzrośnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.