Weekend na Pomorzu będzie ciepły i zmienny! – Prognoza od 14 do 15 maja

Przez weekend nad obszar północnej części Polski i nad Bałtyk nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu do końca weekendu kształtować będzie wyż, który przyniesie chmury i więcej przejaśnień na niebie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie początkowo bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w rejonie Zatoki Gdańskiej i na wschodzie województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone również lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Na pozostałym obszarze Pomorza i nad morzem będzie na ogół bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr przeważnie będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i zacznie też pomału rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i stopniowo rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu również na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C /+15°C nad morzem do +17°C /+19°C termometry pokażą na dużym obszarze tego województwa. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.