W piątek możliwe sobą burze i będzie na ogół ciepło! – Prognoza na 13 maja

W najbliższych godzinach do Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju w ciągu doby kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i kolejny system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego początkowo powinno być już bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone burze z gradem i krupą śnieżną możliwe będą w górach i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu Dodatkowo porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Zaś nad morzem i w pasie nadmorskim da się we znaki sztorm oraz w porywach wiatr może tam dochodzić do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach bardzo mocno będzie się wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z opadami gradu i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południowym zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C/+16°C nad morzem oraz częściowo na północy i w górach do nawet +19°C/+23°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr również będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 kmh. Zaś nad morzem i w pasie nadmorskim będzie występować sztorm oraz porywy wiatru mogą tam dochodzić do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie mocno się wahać i spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.