W piątek również na Pomorzu możliwe są burze! – Prognoza na 13 maja

W kolejnych godzinach nad obszar północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę w ciągu doby na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie oraz pojawi się kolejny system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Anna Nidecka

Zdjęcie Ilustracyjne – Anna Nidecka

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego początkowo powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i dość mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C/+15°C nad samym morzem do +16°C/+17°C termometry pokażą na dużym obszarze Pomorza. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie dość stabilne do wieczora oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.