W piątek na Pomorzu pogoda zachęci do spacerów! – Prognoza na 6 maja

W kolejnych godzinach nad obszar północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę w ciągu doby na Pomorzu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie umiarkowany i porywisty będzie on nad Bałtykiem oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do nawet +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Jedynie umiarkowany i porywisty będzie on nad Bałtykiem i w pasie nadmorskim oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się waha oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.