W piątek będzie ciepło oraz przejdą gwałtowne burze! – Prognoza na 6 maja

W kolejnych godzinach nad obszarem Polski będą przechodzić burze, które miejscami mogą być gwałtowne i z ulewnym deszczem. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą występować też lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem i opadami gradu jak i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem oraz częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do nawet +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo podczas burz i nad morzem w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu oraz niewykluczone gwałtowne i lokalne burze z ulewnym deszczem i opadami gradu jak i krupy śnieżnej o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem oraz częściowo na zachodzie kraju i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do nawet +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Jedynie podczas burz i nad Bałtykiem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i w południe na naszych barometrach wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.