Weekend przyniesie przejaśnienia i burze! – Prognoza od 30 do 1 maja

Przez weekend nad obszar Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę do końca weekendu w naszym kraju kształtować będzie wyż, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei na początku weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów powinno być nad morzem oraz w górach na południu i częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do nawet +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać i będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1026 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być w górach na południu oraz na wschodzie i częściowo też na zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w niedzielę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal w wielu miejscach Polski oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wybrzeżu i częściowo w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C/+14°C nad morzem i częściowo na północy Polski do nawet +15°C/+18°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i w górach. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północy i południowego – zachodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.