Weekend majowy na Pomorzu będzie ciepły! – Prognoza od 30 kwietnia do 3 maja

Przez długi weekend nad Pomorze cały czas napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian pogodę w północnej części Polski do końca weekendu kształtować będzie wyż i dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei na początku długiego weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w sobotę na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Kaszubach i wschodzie województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do nawet +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na wybrzeżu a także na Kaszubach i wschodzie województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków. Jedynie nad Bałtykiem i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w pierwszy dzień nowego miesiąca oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal na Pomorzu i wybrzeżu w niedzielę będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym do wieczora utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wybrzeżu i w rejonie Ustki oraz Słupska. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do nawet +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – zachodu i północnego – wschodu. Jedynie umiarkowany i porywisty będzie on nad Bałtykiem oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Kaszubach i wschodzie województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i północnego – zachodu. Jedynie umiarkowany i porywisty wiatr da się we znaki nad Bałtykiem oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do nawet +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu w dalszym ciągu możliwe będą liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym przez całą noc i nad ranem pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przelotnie może przynieść ze sobą opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i dość szybko rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w ostatni dzień długiego weekendu na Pomorzu i wybrzeże przed południem oraz za dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne i silne mgły oraz zamglenia. Ponadto pogoda będzie niekorzystna oraz między innymi utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.