We wtorek na Pomorzu będzie ciepło! – Prognoza na 26 kwietnia

W kolejnych godzinach nad obszar północnej części Polski również napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który poprawi nieco pogodę.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie oraz nie powinno też padać. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.