We wtorek będzie ciepło i lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 26 kwietnia

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też bardzo zróżnicowane i wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W dodatku pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi pojawią się przebłyski słońca i niewykluczone lokalne burze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o słabym o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem oraz częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu w Centrum na północnym wschodzie i wschodzie przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części kraju niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do nawet +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.