W czwartek przez Polskę przejdą burze z silnym wiatrem! – Prognoza na 7 kwietnia

W kolejnych godzinach nad obszarem Polski pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Ponadto do naszego kraju napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem i częściowo na północy Polski niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie w górach na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem nadal będą mogły rozwijać się silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne oraz dość gwałtowne burze śnieżne a także z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie silny i bardzo silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 996 hPa.

Comments are closed.