W czwartek na Pomorzu będą rozwijać się burze! – Prognoza na 7 kwietnia

W kolejnych godzinach nad obszar północnej części Polski napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 990 hPa.

Comments are closed.