We wtorek pogoda na Pomorzu będzie niekorzystna! – Prognoza na 5 kwietnia

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nowego tygodnia nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę w ciągu doby na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h a nad Bałtykiem i w całym pasie gmin nadmorskich porywy mogą dochodzić do nawet 110-130 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach szybko będzie spadać i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże zaledwie 987 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-107 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 992 hPa.

 

Comments are closed.