Zapowiada się dynamiczna i wietrzna pogoda! – Ważne Prognozy

W kolejnych dniach na pogodę w Polsce będą oddziaływać dynamiczne układy niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Ponadto znajdować będziemy się na styku dwóch niestabilnych mas powietrza, które sprzyjać będą opadom konwekcyjnym.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych aktualizacji z modeli numerycznych. Początek nowego tygodnia będzie pod znakiem dynamicznej pogody. W dodatku spodziewamy się sporo chmur konwekcyjnych, którym towarzyszyć będą opady deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Ponadto występować będzie silny oraz porywisty wiatr a nawet niewykluczone są liczne burze.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Szczególnie głównym zagrożeniem na obszarze kraju w tym Polski będzie bardzo silny i porywisty wiatr, który w różnej części może przynieść szkody i przerwy w dostawie prądu elektrycznego. Dodatkowo najsilniej zacznie wiać tuż na początku nowego tygodnia. I wtedy nad obszarem Polski i Bałtykiem będą przemieszczać się dynamiczne układy niskiego ciśnienia i między innymi fronty atmosferyczne z opadami konwekcyjnymi o zmiennym i silnym natężeniu.

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc kochani kwiecień w dalszym ciągu przyniesie bardzo dynamiczne zmiany w pogodzie, które źle wpływać będą na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto silne porywy wiatru szczególnie nad morzem i w różnej części Polski mogą dochodzić do nawet 90-120 km/h.

Comments are closed.