W piątek pojawią się opady mieszane i przejaśnienia! – Prognoza na 1 kwietnia

Nad obszar Polski na początku nowego miesiąca nadal napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego oraz układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być nad samym morzem i w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie lekko się wahać i nieco spadnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morzem wskaże 1005 hPa.

Z kolei w Prima Aprilis przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągle opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być nad morzem oraz częściowo na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko spadnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.