W piątek na Pomorzu pogoda będzie niekorzystna! – Prognoza na 1 kwietnia

Nad obszar północnej Polski na początku nowego miesiąca pogodę kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi cały czas nad Pomorze napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów ora między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać i pozostanie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.