Arktyczne powietrze oraz możliwe burze śnieżne! – Ważne Prognozy Dla Polski

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach i dniach napływać będzie bardzo niestabilne i zimne powietrze prosto z północy i północnego zachodu Europy. W dodatku znajdziemy się pod wpływem dynamicznej pogody, której towarzyszyć będą opady mieszane a nawet niewykluczone burze śnieżne.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Jak wynika z najnowszych aktualizacji modeli numerycznych. Nad obszar kraju w tym Polski przez kolejne dni będzie napływać niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i zimne powietrze, które w wielu miejscach naszego kraju sprzyjać będzie w rozwoju masowej konwekcji.

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Źródło Danych - DWD

Źródło Danych – DWD

W zamian tego opadom konwekcyjnym towarzyszyć będą opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Ponadto z dobrze rozwiniętych chmur konwekcyjnych niewykluczone będą też burze śnieżne.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Dodatkowo podczas opadów konwekcyjnych i burz śnieżnych możliwe będą między innymi wichury, którym towarzyszyć będzie bardzo zróżnicowana temperatura powietrza oscylująca od -7°C do nawet +18°C.  Ponadto bardzo silny wiatr i obfite opady śniegu powodowały by liczne szkody i przerwy w dostawie prądu elektrycznego. W zamian tego na wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim zaraz na początku kwietnia pojawił by się groźny sztorm, który powodował by niebezpieczną cofkę.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc kochani jak już wcześniej pisaliśmy czeka nas bardzo dynamiczny przebieg w pogodzie, który na początku kwietnia i w kolejnych dniach przyniesie sporo opadów śniegu a nawet wichury i między innymi burze śnieżne, które mogą powodować szkody.

 

Comments are closed.