We wtorek wystąpią opady mieszane i przejaśnienia! – Prognoza na 29 marca

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północy i północnego wschodu Europy. W zamian tego w ciągu doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i chłodny front atmosferyczny.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na północnym wschodzie w górach na zachodzie i południu Polski przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo w górach i na południu kraju niewkluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i nad morzem początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.