W środę na Pomorzu mogą rozwijać się mgły! – Prognoza na 23 marca

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w ciągu doby na Pomorzu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który może źle wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane zachmurzenie oraz będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1035 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do nawet +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Comments are closed.