We wtorek wiosenna pogoda zachęci do spacerów! – Prognoza na 22 marca

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego – wschodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będzie pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i zacznie pomału też spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1041 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będzie słonecznie i bez opadów. Jedynie umiarkowane zachmurzenie może pojawić się na wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1038 hPa.

Comments are closed.