W poniedziałek będzie wietrznie i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 14 marca

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego do Polski cały czas napływać będzie mroźne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach mogą lokalnie rozwijać się marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz utrzyma się z nami małe i umiarkowane. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału rosnąć i lekko się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz utrzyma się umiarkowane zachmurzenie. Jedynie przelotne lub ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu możliwe będą pod wieczór częściowo na zachodzie i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do nawet +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Comments are closed.