W poniedziałek na Pomorzu będzie wietrznie i ciepło! – Prognoza na 14 marca

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie mroźne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie nadal bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami bezchmurne niebo i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie jeszcze bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Jedynie bliżej godzin wieczornych od zachodu zacznie przybywać więcej chmur oraz między innymi niewykluczone będą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do nawet +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i zacznie pomału już spadać oraz w południe na poziomie morza 1031 hPa.

Comments are closed.