Weekend będzie słoneczny i ze zmienną pogodą! – Prognoza od 12 do 13 marca

Nad obszar Polski w weekend nadal napływać będzie mroźne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który przyniesie spore przejaśnienia i chwile ze słońcem, które korzystnie zachęcać będą do spacerów na świeżym powietrzu.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -1°C. Jedynie w górach da się we znaki silny mróz i tam temperatura minimalna powietrza wyniesie od -6°C do nawet -12°C. Wiatr przeważnie będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1036 hPa.

Z kolei w weekend na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do nawet +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku nadal w wielu miejscach Polski i w górach mogą rozwijać się liczne oraz silne i marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Jedynie bez chmur i z pogodnym niebem powinno być częściowo na zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C d0 0°C. Z kolei częściowo w górach i Zakopanem będzie trzymał silny mróz z temperatura minimalną powietrza do -5°C/-7°C. Wiatr przeważnie będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko wahające oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu w całym naszym kraju oraz w górach i na wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie ciepło i bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Jedynie słonecznie i bez chmur będzie na zachodzie i między innymi częściowo też na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do nawet +12°C. Wiatr przeważnie będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i na nowo zacznie pomału też rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.