Weekend na Pomorzu minie pod znakiem wyżu! – Prognoza od 12 do 13 marca

Przez weekend nad Pomorze napływać będzie mroźne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europy. Ponadto pogodę w północnej części tego województwa będzie kształtować układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który przyniesie sporo słońca na niebie oraz źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1035 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do nawet +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się już małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem będzie słonecznie i bez opadów. Jedynie niewykluczone liczne oraz silne mgły i zamglenia a także umiarkowane zachmurzenie może pojawić się na wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do nawet +10°C. Wiatr przeważnie będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący ze wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie mieć tendencję spadającą oraz dość stabilną i w południe wyniesie na poziomie morza 1030 hPa.

Comments are closed.