Wyżowa pogoda oraz sporo słońca i mgieł w Polsce! – Wstępne Nowe Prognozy

Od kilku dni i prawdopodobnie do końca tego miesiąca pogodę w naszym kraju kształtują i będą kształtować silne układy wyżowe, które w wielu miejscach Polski przynoszą sporo słońca na niebie oraz miejscami chmury i gęste mgły ze zróżnicowaną temperaturą powietrza.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych prognoz z modeli numerycznych. Kolejne dni będą upływać również pod znakiem słońca i nie groźnych miejscami chmur, którym będą gdzieniegdzie towarzyszyć opady śniegu i mgły lokalnie też marznące. Poza tym temperatura powietrza za dnia i nocą w różnej części kraju w tym Polski oraz nad morzem i w górach w dalszym ciągu oscylować będzie od -8°C/-21°C do nawet +10°C/+15°C. Warto dodać że największy mróz prognozowany jest w najbliższych dniach na południu Polski oraz w górach i na Podkarpaciu. Tam też z kolei możliwe są opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu, które również przy bardzo niskiej temperaturze gruntu mogą powodować gołoledź i oblodzenie.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Dodatkowo wyżowa pogoda źle będzie wpływać na nasze samopoczucie. Szczególnie źle mogą się czuć osoby starsze oraz po zawale i między innymi osoby, które mają problemy z nadciśnieniem. Tak więc kochani warto wykorzystać duże ilości słońca na spacer brzegiem morza i nie tylko.

Comments are closed.