W czwartek wystąpią przejaśnienia i gęste mgły! – Prognoza na 10 marca

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego wschodu i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu i południowym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się przez cały dzień i wieczorem małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo w górach i na Podkarpaciu przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do nawet +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże aż 1037 hPa.

Comments are closed.