W poniedziałek na Pomorzu pogoda będzie korzystna! – Prognoza na 7 marca

Na początku nowego tygodnia pogodę w północnej części Polski nadal kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto nad Pomorzu w dalszym ciągu napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które może przynieść ze sobą przelotne oraz słabe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.