W poniedziałek możliwe są burze śnieżne i przejaśnienia! – Prognoza na 7 marca

Nad obszar naszego kraju z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego wschodu Europy. W zamian tego na pogodę w Polsce w dalszym ciągu oddziaływać będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również możliwe będą liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy i zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do nawet +8°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.