W czwartek na Pomorzu pojawią się liczne chmury! – Prognoza na 3 marca

Nad obszar północnej części Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego wschodu i północy Europy. W zamian tego w ciągu doby pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – zachodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo spadać a wieczorem na nowo zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.