W środę pojawią się chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 2 marca

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wschodzie i południowym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północnym wschodzie, wschodzie i południowym wschodzie przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.