W czwartek przez Pomorze przejdą wichury i burze! – Prognoza na 17 lutego

Przez obszar północnej części Polski w ciągu doby przemieszczać będzie się bardzo dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego i między innymi system frontów atmosferycznych. W zamian tego nad Pomorze napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad morzem oraz w pasie nadmorskim i na zachodzie województwa niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 993 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do nawet +11°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do nawet 100-125 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz zacznie się też wyraźnie i bardzo mocno wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże zaledwie 979 hPa.

Comments are closed.