W czwartek przez Polskę przejdą wichury i liczne burze! – Prognoza na 17 lutego

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie bardzo dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego i między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu Dodatkowo częściowo na zachodzie i północy Polski niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do nawet +7°C. Wiatr będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 70-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do nawet +13°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do nawet 105-125 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i pomału zacznie też rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 989 hPa.

Comments are closed.