W poniedziałek na Pomorzu wrócą chmury! – Prognoza na 14 lutego

W Walentynki na pogodę w północnej części Polski oddziaływać będzie układ niskiego ciśnienia, który źle będzie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym nad Pomorze cały czas napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz za dnia i wieczorem utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.