W poniedziałek będzie wietrznie i z przejaśnieniami! – Prognoza na 14 lutego

W Walentynki na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Dodatkowo do Polski cały czas napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do nawet +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.