Weekend przyniesie przejaśnienia i opady mieszane! – Prognoza od 5 do 6 lutego

Nad obszar Polski przez weekend napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo na zachodzie i południowym zachodzie Polski niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei w weekend na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.