Weekend na Pomorzu będzie dynamiczny! – Prognoza od 5 do 6 lutego

Przez weekend nad obszar północnej Polski nadal napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu do końca weekendu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo nad samym morzem niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo nad samym morzem niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być na wschodzie i południowym wschodzie obszaru. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie spadać oraz będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Comments are closed.