W poniedziałek na Pomorzu spadnie śnieg! – Prognoza na 31 stycznia

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie zimne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym początkowo powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do 0°C. Wiatr nadal będzie silny i bardzo silny z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 100-140 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynosić ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.