W poniedziałek będzie zimno i z opadami śniegu! – Prognoza na 31 stycznia

Nad obszar Polski z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie zimne oraz wilgotne powietrze z północnego zachodu. Ponadto w naszym kraju pogodę kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo na północy w Centrum na wschodzie w górach i na południu niewykluczone będą lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i z zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Jedynie początkowo do wieczora nad morzem i w pasie nadmorskim wiać może jeszcze w porywach do 100-140 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo na północnym wschodzie i wschodzie kraju niewykluczone są lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być na Warmii i Mazurach. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Natomiast nad Bałtykiem i w pasie nadmorskim będzie jeszcze on silny w porywach do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.