Nad obszarem Polski przejdą groźne wichury a nawet burze! – Ważne Ostrzeżenie

Nad obszarem kraju w tym Polski w kolejnych dniach pogodę kształtować będą dynamiczne układy niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Ponadto napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz zimne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy oraz dodatkowo sprzyjać będzie bardzo wietrzna i dynamiczna pogoda.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych. Szczególnie na bardzo dynamiczny przebieg pogody musimy przygotować się od najbliższego weekendu. I wtedy na dużym obszarze kraju w tym Polski da się we znaki dynamiczny układ niskiego ciśnienia, któremu towarzyszyć będą fronty atmosferyczne oraz groźne wichury a nawet niewykluczone burze śnieżne.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - modellzentrale.de

Źródło Danych – modellzentrale.de

W zamian tego silny wiatr najbardziej dał by się we znaki na Wybrzeżu oraz w pasie nadmorskim a także na północy i zachodzie Polski. Ponadto najsilniej w porywach do nawet 120-130 km/h wiał by od Wybrzeża po cały pas nadmorski. Dodatkowo w tej części obszaru pojawiła by się bardzo niebezpieczna cofka, która powodowała by liczne szkody nad morzem i w gminach nadmorskich. Natomiast w pozostałej części Polski i w górach również wiał by silny wiatr, który w porywach dochodził by do 100-110 km/h.

Źródło Danych - modellzentrale.de

Źródło Danych – modellzentrale.de

 

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc kochani zgodnie z naszymi prognozami czeka nas bardzo dynamiczny i wietrzny przebieg pogody, który będzie mógł przyczynić się do szkód i przerw w dostawie prądu elektrycznego na dużym obszarze kraju w tym Polski.

 

 

 

 

Comments are closed.