We wtorek pojawią się przejaśnienia i opady mieszane! – Prognoza na 18 stycznia

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północy i zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który zacznie nieco poprawiać pogodę. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na północnym wschodzie w górach na południu i południowym wschodzie przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać i stopniowo rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu i wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo we wschodniej i południowo wschodniej części Polski niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz systematycznie i na nowo zacznie też spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.