We wtorek na Pomorzu pojawią się przejaśnienia! – Prognoza na 18 stycznia

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie zimne i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który w tej części kraju zacznie poprawiać nieco pogodę.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie oraz między innymi powinno być też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz zacznie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.