W poniedziałek przejdą przez Polskę silne wichury! – Prognoza na 17 stycznia

Nad obszar naszego kraju na początku nowego tygodnia nadal napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w Polsce oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i chłodny front atmosferyczny.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i bardzo silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 90-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 100-130 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz pomału będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.