Na Pomorzu wystąpią wichury i przejaśnienia! – Prognoza na 17 stycznia

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy. Dodatkowo pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i chłodny front atmosferyczny.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-85 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 100-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz zacznie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.