W piątek na Pomorzu wystąpią przejaśnienia i wichury! – Prognoza na 14 stycznia

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą mogły miejscami rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego o poranku i w ciągu dnia będzie występować początkowo duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Ponadto we wschodniej części województwa niewykluczone są przelotne opady deszczu i między innymi też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Pomorza i nad samym morzem będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i  zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do nawet 90-120 km/h. Ciśnienie  atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i pomału zacznie na nowo rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.